Inwestowanie W Kryptowaluty Bez Tajemnic, KRYPTOTRONIK

Chyba nie moe już dzisiaj osoby, która chociaż raz by nie słyszała o kryptowalutach. Ostatnimi czasy stały się one bardzo popularne. Można o nich usłyszeć wszędzie, zarówno w telewizji, jak i w radio. Czy warto w nie inwestować? Czy dzięki nim możemy stać się bogaci? Portal kryptotronik.pl powstał z myślą o osobach, które nie posiadają wiedzy z zakresu inwestowanie w cyfrowe waluty. Na naszej stronie pragniemy pomóc każdemu kto chce poznać tajemnicę tej materii. Przedstawiamy zarówno ranking najlepszych giełd, jak i opisujemy portfele służące do późniejszego przetrzymywania cyfrowych walut. Zapraszamy do szczegółowej lektury.

GIEŁDY KRYPTOWALUT

Poniżej przedstawiamy zestawienie kryptowalutowych giełd. Są one naszym zdaniem najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o rozpoczęcie inwestowania np. w Bitcoina. Zapoznanie się z informacjami zawartymi w tabelach ułatwi z pewnością każdemu podjęcie prawidłowej decyzji przy wyborze docelowego miejsca wymiany.

PORTFELE KRYPTOWALUTOWE

Każda z giełd opisywanych powyżej posiada dla swoich użytkowników specjalnie przygotowane portfele, na których są bezpiecznie przechowywane zakupione kryptowaluty. W przypadku gdy użytkownik chce wycofać z nich swoje wirtualne monety, to może to zrobić w każdej chwili. Wystarczy, że dokona on transferu na swój zewnętrzy sprzętowy portfel (ang. hard wallet). Takie rozwiązanie gwarantuje pewność, że jego właściciel stanie się jedyną osobną, która będzie miała dostęp do cybernetycznych walut znajdujących się na takim urządzeniu.

POZA POWYŻSZYMI, ISTNIEJĄ TAKŻE INNE FORMY PORTFELI POZAGIEŁDOWYCH.

Portfele papierowe są najczęściej spotykanymi rodzajami portfeli. Aby z niego skorzystać należy ściągnąć i zainstalować oprogramowanie na komputerze. Są one dostępne na takie systemy operacyjne jak Windows, Mac, Linux. Po instalacji użytkownik otrzymuje długi ciąg słów, który służy jako kod dostępu. Hasło to należy przechowywać w bezpiecznym miejscu poza komputerem. Większość kryptowalut posiada własne, dedykowane portfele. Można na nich trzymać tylko jeden rodzaj wirtualnych monet.

Portfele internetowe są uruchamiane i prowadzone przez serwisy specjalizujące się w tym. Są one łatwe w konfiguracji i użytku. Niektóre z nich wymagają tylko podania adresu e-mail i hasła. Bardziej bezpieczne wymagają dodatkowej weryfikacji (przykładowo zeskanowanego dowodu osobistego). Są one płatne i pobierają nieduże prowizje od transakcji.

Portfele przeznaczone na telefony komórkowe są podobne do swoich desktopowych odpowiedników. Mają takie same wady i zalety (ryzyko wycięku danych, zgubienia). Działają jako aplikacja. Są bardzo intuicyjne w obsłudze. Ich przewagą jest możliwość odczytywania kodów QR, dzieki czemu można skanować adresy innych portfeli, w celu przeprowadzania bezpośrednich transakcji.

Za papierowymi porftelami kryje się idea niedostepności prywatnych kluczy dla każdego poza ich właścicielem. Wydrukowany kod staje się portfelem, i znajduje się poza wszelkimi systemami komputerowymi. Ta możliwość najlepiej obrazuje moc technologii blockchain, która kryje się za kryptowalutami. Są to najbardziej skomplikowane portfele. Ich używanie jest zalecane tylko zaawansowanym użytkownikom, którzy posiadają duże ilości kryptowalut i oczekują najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Kody QR, który są widoczne na tym portfelu, są przeznaczone do współpracy z portfelami zdolnymi jouw skanować. Można w ten sposób przelać kryptowaluty na portfel smartfonowy. Jeżeli posiadamy portfel na giełdzie lub na stacjonarnym komputerze, to możemy przetranseforwać monety wpisując ręcznie cały klucz prywatny.

KURSY KRYPTOWALUT

Obecna gorączka związana z kryptowalutami sprawiła, że na rynku jest już dotępnych ponad tysiąc kryptowalut . Taka ilość sprawia, że nie wiadomo, które z nich są warte zainteresowania. Poniżej przedstawiamy aktualne kursy najbardziej popularnych cyber-walut.

Dane w czasie rzeczywistym udostępnia serwis CoinMarketCap.

BLOCKCHAIN – CO TO JEST

Blockchain jest to nic innego jak nowoczesna technologia wymyślona wraz z pierwszą kryptowalutą Bitcoin . Łańcuch bloków służy jako rozproszony cyfrowy rejestr dla wszystkich transakcji w sieci danej kryptowaluty. Decentralizacja oznacza zout głównego emitenta, jakim są w przypadku tradycyjnych walut Banki Centralne. Przy zawieraniu transakcji na rynku nie występuje strona trzecia. Żaden bankgebouw nie pośredniczy pomiędzy stronami przekazującymi sobie cyfrowe waluty.

KOPANIE KRYPTOWALUT

Kryptowaluty posiadają wspaniałą cechę. Można jouw dla siebie “wydobywać” na różne sposoby. Wydobywanie wiąże się ściśle z określoną aktywnością na rzecz danej sieci. Poniżej pragniemy opisać główne metody pozyskiwania kryptowalut.

Jest to tak zwany dowód pracy . Polega on na czynnym działaniu poprzez udostępnianie mocy obliczeniowej komputerów i koparek użytkowników do obliczeń, które są wymagane przez węzły sieci, w celu utworzenia rozproszonej księgi transakcji (Blockchain). Ten veranderingsproces nazywa się “górnictwem”. W trakcie jego trwania generowany jest wspomniany dowód pracy. Głównym celem takiego wydobywania jest weryfikacja legalności transakcji i udowodnienie, że nie wystąpiło podwójne wydawanie monet, czyli przekazanie tych samych monet więcej niż jeden raz.

Ponieważ wydobycie jest trudnym procesem, górnicy są nagradzani za swoją pracę dopiero po pomyślnym zakończeniu wydobycia bloku . Nagrody różnią się w zależności od wydobywanej kryptowaluty i mogą się zmieniać wraz z upływem czasu, jednak najczęściej mają one postać darmowych monet dla górników.

Transakcja zostaje zawarta pomiędzy zainteresowanymi stronami, i tym samym zapisana wraz z innymi transakcjami w danym Bloku. Następnie górnicy sprawdzają, czy każda transakcja w danym Bloku jest legalna. Aby to zrobić, muszą rozwiązać problem matematyczny, używając do tego swoich koparek. Nagrody zostaną wręczane górnikowi, który z powodzeniem rozwiąże matematyczny problem jako pierwszy. Wówczas wszystkie potwierdzone (legalne) transakcje będą na zawsze przechowywane w powstałym bloku łańcucha, gdzie nie będzie już możliwości ich zmiany.

Proof of Work, zij względu na swój obliczeniowy charakter, może okazać się kosztownym procesem. Moe to związek z ciągłym działaniem koparek/komputerów, które do działania potrzebują znacznych ilości prądu. Na szczęście, przy odpowiedniej konfiguracji zestawu kopiącego, zyski najczęściej przewyższają koszty. Zachęca to coraz więcej osób do zajmowania się taką działalnością.

Jeżeli posiadamy dobrej klasy kartę graficzną w swoim komputerze, lub mamy trochę pieniędzy na zakup koparki opartej na specjalnych układach o dużej mocy obliczeniowej, to także możemy zacząć kopać kryptowaluty oparte o dowód pracy. Istnieją serwisy jak WhatToMine, które pozwalają wstępnie obliczyć przewidywany zysk takiej działalności, a także dobrać najbardziej opłacalną dla nas kryptowalutę.

Wiele wirtualnych monet korzysta z tego rozwiązania, w celu zapewnienia ciągłości działania sieci. Najbardziej popularną kryptowalutą, wydobywaną wij wspomniany sposób, jest popularny Bitcoin. Inne przykładowe monety to: Zcash, Monero, Ethereum Classic, Zencash.

Dowód Stosu powstał jako alternatywa dla Proof of Work. Jest to alternatywny sposób sprawdzania transakcji lub bloku. Zamiast Górników występują tutaj Walidatorzy/Delegaci . Pomysł ten został po raz pierwszy omówiony na światowym forum Bitcoina bitcointalk.org w 2011 roku, a pierwszy raz zastosowany w kryptowalucie Peercoin (PPC) .

W kryptowalutach opartych na PoS twórca kolejnego bloku wybierany jest za pomocą kombinacji doboru losowego i bogactwa (tzw. stawki). W przeciwieństwie do tego, algorytm monet opartych na dowodzie pracy (np. Bitcoin), wykorzystuje skomplikowane obliczeniowo układanki matematyczne w celu sprawdzania transakcji i tworzenia kolejnych bloków (tzw. wydobywania).

W praktyce sprowadza się to do zbierania i nie wydawania monet z portfela (zbierania w tzw. Stos) obsługującego PoS danej kryptowaluty. Monety, które nie zostały wydane przez okres co najmniej 30 dni, zaczynają konkurować o następny hakblok. Starsze i większe zestawy monet mają większe prawdopodobieństwo podpisania kolejnego bloku.

  • Przewaga PoS nad PoW:
  • Nie moeder potrzeby korzystania z drogiego sprzętu, wystarczy zwykły komputer, tablet, lub smartfon.
  • Energooszczędny, ponieważ nie zużywa tak wiele energii elektrycznej.
  • Szybsza weryfikacja poprawności.
  • Większa wydajność sieci zachęca więcej osób do uruchamiania węzłów.

Gdy monety zostaną wykorzystane do podpisania bloku ich wiek się resetuje i muszą one odczekać co najmniej 30 dni przed możliwością podpisaniem kolejnego bloku. By zapobiec zdominowaniu sieci blockchain przez bardzo stare monety prawdopodobieństwo znalezienia następnego bloku osiąga się po maksimum 90 dniach. Veranderingsproces ten zabezpiecza sieć i stopniowo wytwarza nowe monety bez zużywania znacznej mocy obliczeniowej. Nagrody są przyznawane w formie dywidendy.

Aby selekcja według wielkości salda na rachunku nie prowadziła do niepożądanej centralizacji (gdy jeden najbogatszy członek miałby ciągłą przewagę) opracowano kilka różnych metod PoS:

Delegowany Dowód Stosu wykorzystano po raz pierwszy na blockchainie kryptowaluty Bitshares (BTS) . Sposób, w jaki działa, polega na tym, że użytkownicy głosują na “delegatów”, którzy następnie mają możliwość zarabiania na uruchomieniu pełnego węzła. Następnie delegaci dzielą się zyskiem z głosującymi na nich. Ta metoda nie wymaga od użytkownika utrzymywania portfela w ciągłym trybie online. Bardzo dobrym przykładem altcoina wykorzystującego tą metodę jest Lisk (LSK) .

Dowód Anonimowości Stosu został po raz pierwszy wprowadzony przez kryptowalutę Cloakcoin (CLOAK) . W tej odmianie PoS transakcje są zamaskowane przez innych użytkowników, którzy otrzymują nagrodę za pomoc w anonimizacji transakcji. Użytkownicy dostarczają dane wejściowe i wyjściowe transakcji, uniemożliwiając tym samym określenie źródła i miejsca przeznaczenia transakcji.

Dowód Ważności Stosu polega na tym, że każdemu kontu przypisywany jest wynik ważności odzwierciedlający jego znaczenie dla gospodarki kryptowaluty. Ta metoda pomaga upewnić się, że wszystkie komputery w sieci zgadzają się zij sobą, i dzięki temu powstrzymuje od możliwości podwójnego wydawania monet. Użytkownicy, którzy są “ważni”, mogą “zbierać” nowe monety.

Metoda wykorzystywana przez kryptowalutę Vericoin (VRC) . Dowód Czasowy Stosu także używa wieku monet. Jednak zamiast używać ilości monet do obliczeń, używa okresu, w którym monety były trzymane pod konkretnym adresem portfela. Ta metoda została zastosowana by uniknąć powstawania bogatych i bogatszych.

Kryptowaluta Reddcoin (RDD) jako pierwsza wprowadziła tę metodę do powszechnego użytku. Dowód Prędkości Stosu nagradza użytkowników na podstawie ilości posiadanych monet oraz ich aktywnego wykorzystania. Nagradzane są osoby najbardziej aktywnie posługujące się zebranymi monetami.

ICO – MOC TOKENÓW

ICO (pierwsza oferta monet) jest sposobem na wejście w posiadanie kryptowaluty, która jest w początkowym stadium rozwoju, i nie jest jeszcze notowana na żadnej z istniejących giełd. W ten sposób jej twórcy zbierają środki finansowe na dalsze prace nad swoim projektem. Za inwestycję w ICO otrzymujemy tokeny, które w przyszłości zostaną zamienione na docelową kryptowalutę. Jest to bardzo dobry sposób na pozyskanie obiecującej monety zanim wejdzie ona do ciągłego handlu, i tym samym jej cena poszybuje wysoko do góry.

Najczęściej tokeny są wypuszczane za pośrednictwem blockchain’u Ethereum , i to właśnie ETH należy najpierw nabyć, by później móc zakupić wybrane tokeny. Etherum możemy kupić za złotówki na polskiej giełdzie BitBay.

PODATKI – JAK ROZLICZYĆ ZYSKI

Legalność handlu kryptowalutami jest tematem, na który często napotykają osoby chcące zalegalizować swój dochód powstały w ten sposób. Kiedyś mało kto przejmował się tym zagdanieniem. W większości krajów była to nieuregulowana prawnie działalność, która pozostawiała użytkownikom giełd szeroką ściężkę działań. Aktualnie rządy coraz bardziej interesują się tym rynkiem, co owocuje licznymi regulacjami. Na szczęście nie mają one na celu wyeliminowanie możliwości wymiany. Kryptowaluty od zawsze są legalne w Polsce. Poniżej można wysłuchać, co mają do powiedzenia na ten temat eksperci.

Related movie: substitute keyboard Laptop hp 1000


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *